Reklama | Kontakt |
|
Średnia ocena: 4.5/5
na podstawie 6 opinii gości

Willa Orla

ul. Kościeliska 50, centrum [zobacz mapę]
Przyjazd: 
Imię: 
Ilość nocy: 
Nazwisko: 
Ilość osób: 
i dzieci:
E-mail: 
Uwagi: 
Na 3 miejscu wśród 25
najczęściej rezerwowanych hoteli, hosteli, apartamentów
noclegi w Krakowie Od 2007r. pomogliśmy znaleźć nocleg w Zakopanem dla 6036 osób.
Opis:
Piękno Podhala ukryte jest w szumie tatrzańskich lasów, w krystalicznie czystych wodach potoków, w prostej góralskiej filozofii. Nasz Regionalny Pensjonat "Willa Orla" położony jest u podnóża Tatr, pomiędzy najstarszymi góralskimi zagrodami biegnącymi wzdłuż Ulicy Kościeliskiej - "zakopiańskiej starówki". Tutaj zaczęła się historia Zakopanego, tutaj powstał pierwszy zakopiański kościółek, pierwsza karczma, pierwszą Willę stworzył Stanisław Witkiewicz. Niepowtarzalną atmosferę nasz Pensjonat zawdzięcza swojej ponad 100 letniej historii, która rozpoczyna się w 1864 r. z zarodka góralskiej chałupy. Dzisiaj "Willa Orla" to budynek posiadający wszystkie cechy stylu witkiewiczowskiego, a o ponad stuletniej tradycji willi przypomina wizerunek "Orła Białego" z dumnie rozpostartymi skrzydłami widniejący na sosrębie, wyrzeźbiony około 1900 roku, jako wyraz ówczesnych tatrzańskich tradycji patriotycznych. Z okien naszego pensjonatu rozciąga się widok na "Stary Giewont na Tatr przedniej straży...". Stylowo urządzone wnętrza "Willi Orla", z zabytkowymi zegarami, obrazami i przedmiotami kultury materialnej przypominają o latach minionych . Prawdziwa góralska gościnność oraz nasza przepyszna kuchnia słynąca ze smakowitych domowych wypieków sprawiają, że tylko u nas, jak nigdzie indziej mogą Państwo poczuć czar "skalnego Podhala".

Pokoje:
Pensjonat posiada wszelkie cechy stylu Zakopiańskiego. Budynek jest wzniesiony na rzucie węgielnicy (litera "L")dwutraktowy, piętrowy, przy czym część piętra jest sytuowana szczytem do frontu części parterowej. Parter usadowiony jest na wysokiej podmurówce z łamanych kamieni. Z połączenia wysokiej, kalenicy ze szczytem strzelają w niebo drewniane pazdury, w formie kielichów kwiatowych. Elementem charakterystycznym pensjonatu jest usytuowana od południa piętrowa oszklona weranda i zdobione balkony. W połaci dachowej wschodnio-zachodniego skrzydła ulokowane są urocze pokoje nawiązujące w swojej formie do facjatkowych pokoi - wyględy. Budynek posiada w szczytach dachowych zdobienia nawiązujace do stosowanych przez St.Witkiewicza tradycyjnych zdobień góralskich pazdurów, słonecek.

Dodatkowe informacje:

Usługi: Śniadanie wliczone w cenę.
Internet: Bezpłatny, przewodowy, dostępny w całym hotelu.
Parking: Bezpłatny ,prywatny jest dostępny na miejscu i nie jest konieczna rezerwacja.
Dzieci i dodatkowe łóżka: Do lat 3 bezpłatnie jeśli śpią na obecnych łóżkach. Dzieci do lat 2 opłata w wysokości 20 PLN za osobę, za dobę, na łóżeczkach niemowlęcych. opłata w wysokości 20 PLN za osobę, za dobę, na łóżeczkach niemowlęcych. Maksymalna liczba łóżeczek niemowlęcych w pokoju to 1. Jakiekolwiek dodatkowe łóżka oraz łóżeczka dla dzieci dostępne są jedynie na życzenie i muszą zostać potwierdzone przez hotel. Dodatkowe opłaty nie zostaną automatycznie doliczone do całkowitego kosztu rezerwacji i muszą zostać uregulowane bezpośrednio w hotelu.
Zwierzęta: są akceptowane na życzenie. Mogą obowiązywać dodatkowe opłaty.

Kuchnia domowa Willi Orla kontynuujemy polskie dziedzictwo kulturowe i dobre tradycje polskiego przedwojennego zakopiańskiego pensjonatu. Mieszcząca się w nastrojowym, stylowym wnętrzu jadalni ozdobionej przedmiotami kultury materialnej podhala i zabytkowymi rodzinnymi kolekcjami z przełomu wieków, serwuje dania tradycyjnej kuchni polskiej, regionalnej góralskiej i staropolskiej. Wszystkie kompozycje dań są oparte na tradycyjnych rodzinnych recepturach, a w szczególności konfitury i powidła wytwarzane są według tradycyjnych przepisów Mani Samek sprzed 100 lat.


Atrakcje w pobliżu:

Tatry są najlepszą wizytówką Zakopanego. W odpowiedzi na Państwa życzenie jesteśmy w stanie zorganizować każdą atrakcję, zwłaszcza zimą.


Formularz kontaktowy
Przyjazd:     Imię:   
Ilość nocy: 
Nazwisko:   
Ilość osób: 
E-mail: 
Uwagi: 

Podobne oferty noclegów w pobliżu

 • Willa Patryk Pensjonat centrum - Hotel Lista Hoteli Tanie Noclegi

  Willa Patryk

  Położenie: centrum
  Cena: od 30 PLN za osobę w pokoju 2osobowym
 • Willa Pod Berłami Pensjonat centrum - Hotel Lista Hoteli Tanie Noclegi

  Willa Pod Berłami

  Położenie: centrum
  Cena: od 95 PLN za osobę w pokoju 2osobowym
 • Willa Wisienka Pensjonat centrum - Hotel Lista Hoteli Tanie Noclegi

  Willa Wisienka

  Położenie: centrum
  Cena: od 90 PLN za osobę w pokoju 2-osobowym
 • Apartamenty Leluja Pensjonat centrum - Hotel Lista Hoteli Tanie Noclegi

  Apartamenty Leluja

  Położenie: centrum
  Cena: od 65 zł za osobę
 • Sośnica Pensjonat centrum - Hotel Lista Hoteli Tanie Noclegi

  Sośnica

  Położenie: centrum
  Cena: od 110 PLN za osobę w pokoju 2osobowym
 • Tatra Chalet Pensjonat centrum - Hotel Lista Hoteli Tanie Noclegi

  Tatra Chalet

  Położenie: centrum
  Cena: od 300 PLN za osobę w pokoju 2-osobowym
 • U Marysi i Jacka Pensjonat centrum - Hotel Lista Hoteli Tanie Noclegi

  U Marysi i Jacka

  Położenie: centrum
  Cena: od 35 PLN za osobę w pokoju 2osobowym
 • Willa Sezamek Pensjonat centrum - Hotel Lista Hoteli Tanie Noclegi

  Willa Sezamek

  Położenie: centrum
  Cena: 35
zobacz wszystkie oferty tanich noclegów w Zakopanem i okolicach ›

Polecamy

Polecamy apartamenty
 
English version Willa Orla in english